Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2017 A.D.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

1. W dzisiejsza, ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Przy wyjściach z kościoła będziemy mogli dziś złożyć ofiary do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku.

2. Nabożeństwa Różańcowe do końca miesiąca październiku będą sprawowane codziennie o 17.30 przed wieczorną Mszą Św.

3. We wtorek 31.10 bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej w kościele będzie miało miejsce Uwielbienie Śpiewem Boga. Serdecznie zapraszamy do udziału dorosłych, dzieci i młodzież. Ks. Abp zaprasza tego dnia do wzięcia udziału w procesji ze świętymi, która o 19.00 wyruszy w z Jasnych Błoni do katedry.

4. W środę 01.11 przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane w kościele o 9.00 i 18.00, w Skrzynce o 9.00. Msza na cmentarzu zostanie odprawiona bezpośrednio po procesji w intencji zmarłych, która rozpocznie się o 11.00 przy kaplicy cmentarnej.

5. W czwartek 02.11 przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze Św. sprawować będziemy tego dnia o 7.00, 10.00 i 18.00, w Skrzynce o 16.30. O godz. 15.00 przy kaplicy cmentarnej rozpoczniemy procesję z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych.

Dzień Zaduszny jest jednocześnie Pierwszym Czwartkiem Miesiąca. Na zakończenie wieczornej Mszy Św. będzie miała miejsce tradycyjna półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. W dniach oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych – od 01 – 08.11 możemy uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko dla duszy w czyśćcu cierpiącej za nawiedzenie cmentarza, wypełniając zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. W Dzień Zaduszny odpust taki możemy uzyskać za nawiedzenie kościoła, bądź kaplicy także wypełniając zwykłe warunki. Zyskamy tyle odpustów, ile razy wypełnimy w tych dniach warunki uzyskania odpustu. Pamiętajmy jednak, że jednego dnia można uzyskać tylko jeden odpust.

7. Nabożeństwa wypominkowe sprawować będziemy od 03.11 codziennie o 17.30, w piątki modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych polecanych we Mszy Św. zbiorowej także koronką do Bożego Miłosierdzia w czasie Nabożeństwa Wypominkowego. Kartki wypominkowe możemy zabrać przy wyjściach z kościoła. Wypełnione kartki składamy do skarbony przy chrzcielnicy lub na tacę.

8. W pierwszy Piątek Miesiąca 03.11 odwiedzimy chorych w Lipianach i na wioskach od 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą Św. i od 16.30.

9. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca 05.11 na zakończenie każdej Mszy Św. adorować będziemy Najświętszy Sakrament. Po Mszy Św. o 11.00 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10. W związku z docierającymi do nas informacjami, że niektóre osoby w roznoszonych przez siebie ulotkach powołują się na współpracę z Parafią w pozyskiwaniu środków na remont naszego kościoła, pragniemy poinformować, że Parafia współpracuje w tej kwestii tylko ze Stowarzyszeniem „Zaczynaj” i Panem Krzysztofem Szabatowskim - przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy w Lipianach. Inne informacje są niezgodne z prawdą.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski