Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2017 A.D.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

• w poniedziałek 16.10 – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową,
  • we wtorek 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa I męczennika,
  • w środę 18.10 – święto Św. Łukasza, ewangelisty
  • w piątek 20.10 – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana,
  • w sobotę 21.10 – wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Dziecka Utraconego. Ks. Dziekan Dekanatu Barlinek zaprasza dziś na modlitwę o 15.00 przy pomniku Dziecka Utraconego na barlineckim cmentarzu.

Stowarzyszenie "Zaczynaj" przeprowadza zbiórkę na remont naszej świątyni. Stowarzyszenie "Zaczynaj" dziękuje za okazaną pomoc i zaufanie i życzy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień tygodnia.

3. Nabożeństwa Różańcowe w miesiącu październiku będą sprawowane codziennie o 17.30 przed wieczorną Mszą Św. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą w środy, a dla młodzieży w czwartki o 16.30. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie w miesiącu październiku z Nabożeństwem Różańcowym, a w piątki na Różańcu modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych w miejsce Koronki do Bożego Miłosierdzia.

4. Kartki wypominkowe możemy zabrać przy wyjściach z kościoła. Wypełnione kartki składamy do skarbony przy chrzcielnicy. Przypominamy, aby imiona i nazwiska naszych zmarłych zapisywać w podstawowej formie, w mianowniku, np.: Jan, Franciszka, Stanisław, Stanisława Domagała

5. Ks. Abp Metropolita zaprasza wszystkich wiernych na poświecenie kolumny z figurą NMP Fatimskiej, jako wotum naszej Archidiecezji dla Matki Bożej w 100-lecie jej objawień w Fatimie, które będzie miało miejsce przy siedzibie Kurii Metropolitalnej przy ul. Papieża Pawła VI nr 4 w Szczecinie w środę 18.10 o 10.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.