Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2017 A.D.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

w sobotę 28.10 – święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

2. Stowarzyszenie "Zaczynaj" informuje, że podczas ostatniej kwesty na remont kościoła zebrano 3.099, 63. Ponadto konto remontowe naszej świątyni wzbogaciło się o 600 zł. Kwotę tę wpłacił Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów (400 zł) i anonimowy darczyńca (200 zł). Wszystkim osobom, które systematycznie dbają o to, by fundusze na remont kościoła wzrastały, serdeczne Bóg zapłać.

3. Nabożeństwa Różańcowe w miesiącu październiku będą sprawowane codziennie o 17.30 przed wieczorną Mszą Św. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą w środy, a dla młodzieży w czwartki o 16.30.

Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie w miesiącu październiku z Nabożeństwem Różańcowym, a w piątki na Różańcu modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych w miejsce Koronki do Bożego Miłosierdzia.

4. Kartki wypominkowe możemy zabrać przy wyjściach z kościoła. Wypełnione kartki składamy do skarbony przy chrzcielnicy. Przypominamy, aby imiona i nazwiska naszych zmarłych zapisywać w podstawowej formie, w mianowniku, np.: Jan, Franciszka, Stanisław, Stanisława Nowak

5. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie poświęcenia własnego kościoła. Przy wyjściach z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku.

6. Zapraszamy wszystkich do udziału w „Procesji ze świętymi”, która we wtorek, 31 października, o godz. 19.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Katedry. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnoty i ruchy kościelne z relikwiami świętych i błogosławionych oraz świecami do uczestnictwa w tej procesji, a następnie we Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 21.00. Liturgia Mszy Świętej będzie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu

7. . Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.